Монтаж пристрою, який забезпечує комфортний температурний режим, являє собою складну процедуру, що відрізняється технологічною складністю та необхідністю мати спеціальні інструменти. Принцип функціонування спліт-системи заснований на взаємодії двох окремих блоків — внутрішнього і зовнішнього. Ці компоненти з’єднуються між собою (крізь стіну) особливою системою (трасою), що складається з кабелю та двох ізольованих мідних труб. Найкращим варіантом буде довірити монтаж кондиціонера спеціалісту, який має досвід в цій справі. Можемо порекомендувати компанію https://skv.lviv.ua/, яка працює у Львові з 2002 року. На сайті компанії ви зможете придбати пристрій, замовити встановлення, а також отримати післягарантійне обслуговування.

Для того аби ви краще розуміли, чим саме буде займатися спеціаліст, пропонуємо детальніше ознайомитися з принципами монтажу кондеціонера.

Опис монтажних робіт

Трубопровід призначений для циркуляції фреону розміщений у зовнішньому блоці. Холодоагент являє собою рідину, що знаходиться під тиском, тому правильне встановлення кондиціонерів передбачає попереднє відкачування повітря. Після з’єднання блоків трасою запускається фреон, що забезпечує працездатність контуру і охолодження приміщення.

Найчастіше в звичайних квартирах використовуються вироби потужністю від 2 кВт до 2,5 кВт (ось тут https://skv.lviv.ua/kondicionery ви можете детальніше дізнатися про види та особливості кондиционерів). Для них застосовуються мідні труби з різним діаметром: 1/4 і 3/8 дюйма. Це пояснюється тим, що в процесі роботи газоподібна речовина перетворюється в рідину, що супроводжується збільшенням об’єму. На етапі монтажних операцій слід приділити особливу увагу властивостям ізоляції, оскільки її низька якість може стати причиною зниження потужності, що, зокрема, провокує появу конденсату і зайвої вологи.

Кондиціонер для квартири працює від побутової електромережі, тому потрібно заздалегідь передбачити можливість живлення, при цьому бажано обладнати окремий автомат і провести кабель з невеликим запасом перетину. Поруч з трасою прокладається трубка для дренажу, кінцева частина якої розміщується з зовнішньої сторони приміщення. Важливо, щоб вона мала невеликий кут нахилу, який необхідний для природного відведення води.

З міркувань архітектурної естетичності будівлі, деякі власники вважають трубки небажаним елементом. Як альтернатива в цьому випадку —  дренаж монтується всередині стіни, з відведенням вологи в каналізаційну систему. Що стосується внутрішньої привабливості інтер’єру, то всі комунікації компактно поміщаються в пластиковий короб. Оптимальним місцем установки є балкон, так як в цьому випадку забезпечується безперешкодний доступ для періодичного обслуговування пристрою.